Nowica 9, Jaźna, Ogień z wody w Bieszczadach

Kontynuując myśl z poprzedniego posta – kolejnym bardzo ważnym wydarzeniem, które realizowane było na naszym terenie to 1. weekendowe spotkanie muzyczne. Odbyło się ono we wrześniowy weekend (9 – 11). W imprezie wzięło udział ok 150 osób. Tego wieczoru mieliśmy okazję spotkania niezwykłych ludzi oraz doświadczyć niezwykłych występów dwóch zespołów: Nowica 9, Jaźna oraz Ogień z wody .

Był to wieczór pełen muzycznych emocji i artystycznego zaangażowania, który zostawił niezapomniane wrażenia. Całe przedsięwzięcie miało charakter warsztatowy, którego głównym założeniem było to aby bez żadnej spiny i w atmosferze rodzinnego pikniku bawić się wspólnie muzyką. Wszystko to, w otoczeniu radosnych jazzujących dźwięków.

Nowica 9 jest prawdziwą mieszanką muzyczną, którą trudno jednoznacznie wpasować w jakikolwiek konkretny nurt. Ich twórczość to potężna dawka energii, z czymś, co można by nazwać zdecydowanym basem, rozbudowaną perkusją pulsującą rytmicznie i brzmieniem gitary, które ma w sobie nutę oryginalności. To jednak nie koniec ich muzycznych eksperymentów. W ich utworach często można usłyszeć melodyjne dźwięki klawiszy i saksofonu, które przywodzą na myśl złote lata 70., ale jednocześnie brzmią świeżo i nowocześnie.

Jednym z najbardziej charakterystycznych elementów muzyki Nowicy 9 są zaskakujące wokalizy, wciągające słuchaczy od pierwszych dźwięków. To właśnie te nieoczekiwane zwroty, te chwile, gdy wydaje się, że już wszystko zostało powiedziane, a potem niespodziewanie pojawia się nowy wokal, sprawiają, że muzyka zespołu jest tak fascynująca.

Nowica 9 to zespół, który redefiniuje sposób rozumienia i tworzenia muzyki. Ich koncerty to prawdziwe wydarzenia, podczas których czujesz się jak uczestnik czegoś wyjątkowego, radosnego i przede wszystkim autentycznego. To muzyka, która przekracza granice gatunków i przenosi słuchacza w zupełnie nowy wymiar dźwięku.

 

Zespół Jaźna to mieszanka muzycznych inspiracji, która wykracza poza konwencje i gatunki. Ich twórczość jest niezwykle zróżnicowana, łącząc w sobie elementy jazzu, punku i poezji. To muzyczna improwizacja idąca w parze z tekstem, tworzącą niezwykłą symbiozę słowa i dźwięku. Jaźna to zespół, który odważnie stawia słowo w konfrontacji z muzyką, tworząc unikalny przekaz artystyczny.

Podczas koncertów Jaźna prezentuje pełne emocji i zaangażowania występy. Ich repertuar dotyka tematów miłości, ducha, ziemi, kobiet i mężczyzn, przekazując te treści za pomocą różnorodnych form artystycznych. To podróże przez muzyczne krajobrazy, zaklęcia, które hipnotyzują słuchaczy i docierają do serc.

Jaźna to projekt autorski, który powstał dzięki wspólnemu zaangażowaniu grupy przyjaciół. Ich brzmienie jest oryginalne i nieprzewidywalne, pełne improwizacji i szalonych podziałów muzycznych. Skład zespołu, w którym każdy członek wnosi coś wyjątkowego, obejmuje gitary, perkusję, bas, bębny oraz różnorodne formy wokalu – od śpiewu po krzyki i melorecytację.

Jaźna to zespół, który nie boi się eksperymentować i wyrażać swoich myśli i emocji w niekonwencjonalny sposób. Ich muzyka to wyraz artystycznego odwrotu od utartych ścieżek, co czyni ich koncerty niezwykłym przeżyciem poszukujących czegoś nowego i intrygującego.

http://fundacjamemo.pl/…/06/30/teledysk-zespolu-jazni/

#wójtgminylutowiska #goklutowiska #gminnyosrodekkulturywlutowiskach #narodowyinstytutwolnosci #niw #programrozwojuorganizacjiobywatelskich #przelaczenie #przełączenie #bieszczadzkascenaplenerowa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *